Mesaj gönder

At yarışı hastalıkları sorunu nasıl çözülür?

July 12, 2022

hakkında en son şirket haberleri At yarışı hastalıkları sorunu nasıl çözülür?

İhtiyacınız olan artritis hakkında bilmeniz gerekenler?

 

Tüm çeşitleri, disiplinleri ve yaşları etkileyen bu ciddi hastalık hakkında daha fazla bilgi edinin.

Siz, Ma Lord, sorun, biz dinleriz: artrit son derece yaygın bir hastalıktır.İster kısa vadeli ister uzun vadeli yönetim olsun, hüsrana uğramış hissedeceksiniz.Bu alandaki en son gelişmelerden bazılarını yanıtlamadan önce durumu gözden geçirelim.

Artrit sadece artrit anlamına gelir.At üzerinde enfeksiyondan yaşa ve egzersiz yıllarına kadar çeşitli artrit türleri oluşabilir.Ancak normal şartlarda kelime sahibi artrit kelimesini osteoartritin yerine kullanır - eklemlerdeki eklemlerin uç kısımlarında yer alan ve alttaki kemik ve yumuşak dokularda yer alan kronik, meydana gelen, ağrılı bir kıkırdak dejenerasyonu.

Kemik artriti (OA) geçmişte dejeneratif eklem hastalığı olarak adlandırılıyordu ve eklem adı verilen kıkırdağı örten iki kemiğin karşılaştığı herhangi bir eklemi etkiliyordu.Spor yapan/yarışan atlarda, sıklıkla OA'nın uçuş festivalleri, diz, diz eklemleri ve ayak kilitleri gibi uzuvları etkilediğini düşünürüz.Klasik belirtiler arasında şişlik, topallık/ağrı, sertlik, iskelet değişiklikleri ve ateş ve eklem sıvısının neden olduğu bükülme sesleri yer alır - etkilenen eklemler patlama sesleri, sürtünme ve çıtırtı sesleri ve hisleri çıkarır.

 

"Diz, (şişman bacaklar), uçan festivaller ve diz eklemleri aslında OA teşhisi konulan en yaygın eklemlerden bazılarıdır, ancak omurga, kalça ve hatta çene veya temporal temporal Kare eklemler dahil olmak üzere herhangi bir eklem eklemi etkilenebilir. "DVM, MVB, DIPL'den Sheila Laverty.ACVS, ECVS, Quebec San Yarsontreal Üniversitesi Veterinerlik Üniversitesi'nde Marginum ve Malezya Cerrahi Servisi Profesörü.LaVERTY aynı zamanda okulun ortopedi araştırma laboratuvarını da yönetti ve laboratuvarın tüm türlerin eklem sağlığını iyileştirmeye kendini adadığını söyledi.

 

hakkında en son şirket haberleri At yarışı hastalıkları sorunu nasıl çözülür?  0

Soru: Artritli atlarımın ağrısını nasıl ölçebilirim?


Bu harika bir problem çünkü OA'nın ana klinik semptomları ağrıdır ve kendini topal olarak gösterir.Topallığı değerlendirmek için en sık kullanılan yöntem veteriner topal muayenesidir.Genellikle, ağrı bölgesini doğru bir şekilde belirlemek için Amerikan Binicilik Uygulayıcıları Derneği'nin yükseklik tablosu ve fleksiyon testi ve anestezi bloğu (mümkünse bölgesel veya eklem).Işın fotoğrafı (röntgen) tipik bir OA lezyonunu gösterir, ancak röntgende kıkırdak görülmediği için erken evrelerde belirgin olmayabilir.Hafif OA'lı at, genellikle attan inerken veya çalışmaya başlarken sert görünür ve ardından ısınır ve daha rahat görünür.Daha ciddi belirtiler arasında, rahatlık ve egzersiz yeteneğini etkileyebilecek şişlik, ateş ve sürekli topallık yer alır.

 

Durumu karmaşıklaştırmak için, OA, yaygın olduğu için insanların atları düşünmeye meyilli olduğu durumlardan biridir.Ancak, veterinere danışmadan ciddi sonuçlar doğurabilir ve tedavisi ciddi sonuçlar doğurabilir, uygun tedaviyi geciktirebilir ve değerli sahiplik kaynaklarını tüketebilir.

 

Lavery, "Bir atın OA ile tehlikeli olduğunu varsayalım, çünkü aslında OA ile ilgili topallığa benzer birkaç başka vaka var," diye uyardı Lavery."Bu liste çok uzun ve çeşitli kemik ve yumuşak doku hastalıklarını etkileyebilecek (dahil)."

 

S: Artritimi ve atlarımı nasıl rahat ettirebilirim?


Şu anda, çok sayıda ilaç ve ilaç dışı seçeneğe rağmen, OA atlarının tedavisinde ağrı seçimi hala sınırlıdır.Yaygın farmasötik yöntemler şunları içerir:

 

1. BUTE oral uygulaması gibi steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar genellikle günde bir kez alınır;veya
2. Polisülfat glikozamin (PSGAg) ve sodyum polisülfat (PPS) gibi hyaluronik asit veya polisülfatla aktifleştirilmiş bileşenler içeren enjeksiyon ürünleri.

Tibeton, bağışıklık sisteminde önemli bir rolü olan iltihaplanma veya durumların tedavisi için kullanılan sentetik bir kortikosteroiddir.Groundcin'in anti-inflamatuar etkisi, doğal kortizolün yaklaşık 25 katıdır.

Tibetamonone genellikle atlarda, solunum alerjileri, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (Heaves), ürtiker, kaşıntı ve artrit dahil enflamatuar hastalıklar gibi alerjik reaksiyonları tedavi etmek için kullanılır.Veteriner hekiminiz ayrıca alerjik bir yanıtta, omurilik yaralanmasında veya şokta yüksek dozda sezematon kullanabilir.Acil tıp ve otoimmün hastalıkların tedavisi için doz, diğer durumlarda kullanılan dozajdan çok daha yüksektir.Dibametazon cilt ve gözlerin lokal tedavisinde bazı durumların tedavisinde kullanılmaktadır.Topikal preparasyonlar, antibiyotikler, antifungal veya eş öldürücü gibi diğer aktif bileşenleri içerebilir.

 

Demindamisone, atlar da dahil olmak üzere hayvanlar için FDA tarafından onaylanmıştır.Veteriner hekim uygun bir dozaj formu elde edemediğinde profesyonel bir eczane tarafından hazırlanabilir.

Nasıl verilir

 

Bu ilaç size veteriner reçetesine göre verilmiştir.Eğer atı yere vurmak için kaçırdıysanız, bir sonraki dozu hemen vermeyi unutmayın veya bir sonraki plana yakınsa, o zaman normal plana dönün.Dozu ikiye katlamayın.

Atınız için ilacı aldıktan sonra ellerinizi yıkayın.

 

Yan etki


Herhangi bir yan etkiyi derhal veterinerinizle tartıştığınızdan emin olun.

Deksametazon gibi kortikosteroidler güçlü ilaçlardır.Pek çok olumlu etkileri olmasına rağmen aşırı kullanıldıklarında veya kullanıldıklarında mutlaka olumsuz yan etkilere neden olabilirler.Sistemik yan etkiler genellikle doza ve tedavi süresine bağlıdır.

Sonaltisitis, herhangi bir kortikosteroidin at üzerindeki yan etkisi olabilir.Risk faktörlerini veteriner hekimlerinizle ve at vertebral tübülitinizi nasıl izleyeceğinizi tartıştığınızdan emin olun.

Uzun süreli deksametazon kullanımı idrara çıkma (idrar), artan su tüketimi (idrar) ve kas atrofisine neden olabilir.

 

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

 

 

 

 

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Mr. Dax.Yang
Tel : 13653816731
Kalan karakter(20/3000)